SUCHÁ PEDIKÚRA

 

Suchá nebo-li přístrojová pedikúra je moderní komfortní způsob péče o nehty a kůži na nohou, při kterém není nutné používat skalpel. Ošetření se provádí  brusnými frézkami ve vysokých otáčkách.

Suchá pedikúra je obzvláště doporučována klientům, kteří ze zdravotních důvodů nemohou podstoupit klasickou pedikúru. Tento šetrný způsob péče o nohy je proto vhodný pro diabetiky, lidi trpící onemocněním žil, lupenkou nebo neuropatií.

 

Proč byste měli o své nohy pečovat?

Nohy jsou jednou z nejnamáhanějších částí lidského těla, na kterou lidé často zapomínají. Nevěnují jim tolik pozornosti jako obličeji nebo rukám, které jsou okolí vždy na očích a jsou považovány za vizitku svého majitele. Suchá, popraskaná a otlačená kůže, která je následkem zátěže nohou a nošením uzavřené nebo nevhodné obuvi, může být zdrojem bolesti a dalších zdravotních komplikací. Péče o nohy by tedy měla být pevnou součástí osobní hygieny. V domácích podmínkách je vhodné si nohy pečlivě  po koupeli vytřít do sucha,promazávat krémem na nohy a starat se o správnou délku nehtů. Péči o zrohovatělou kůži, tvrdou kůži na patách, otlaky, kuří oka a zarůstající nehty raději svěřte odborníkům.