ŠPONY NA NEHTY

Zarůstající nehty / inteligentní špony pro každý typ nehtu

Proč nehty zarůstají?

1. špatné zastřihávaní – Nehty se musí stříhat rovně, zapilovat, aby nehet netrhal ponožky, a jemně zkosit ostré hrany, aby nehet neporanil sousední prstec.

2. neustálý tlak na nehtové lůžko  Pořiďte si kvalitní obuv, která nesmí být úzká ve špičce.

3. nevhodně zvolená obuv – příliš úzká ve špičce nebo příliš krátká. Máte-li druhý prstec delší než

palec, musíte obuv vybírat podle delšího prstu. Pokud se vám při zkoušení pokrčí, volte obuv podle palce + půl až celé číslo obuvi. Špička obuvi je vhodná dle typu chodidla spíše rovná.

4. mykóza (plíseň) – důsledná léčba antimykotiky. V počátečním stadiu je možné volit volně dostupná z lékárny, při hlubokém postižení nehtu doporučuji návštěvu zkušeného kvalitního dermatologa. Na nehet jsou určeny kapky, které vtečou i do valů a pod nehet, do meziprstí patří také kapky, neboť se dobře vstřebají a nevytváří vlhké teplo = živná půda pro plísně. Mast je vhodná na plosku nohy.

5. dědičnost – prevencí je  správné stříhání nehtů, kontrola stavu a při jakémkoliv problému včasná návštěva  zkušeného pedikéra

Jak předejít zarůstání nehtů?

Nejúčinnější prevencí je výběr pohodlné obuvi, nejlépe usňové, omezení námahy nehtového lůžka a také správný postup pedikúry (zastřihávání nehtů do rovna).

Dbejte též na to, aby zastřižený nehet nebyl příliš krátký, zde by také mohlo hrozit riziko zarůstání.

Pokud je problém dědičný, doporučuji kromě toho návštěvu lékaře, který vyšetří plosku nohy na přístrojích a zhotoví vložky do bot na míru.

Projevy zánětu zarostlého nehtu:

– zarudnutí

– bolest

– otok – může vytékat hnis

Zarostlý nehet je vhodné svěřit pedikérce která  nehet léčí.

PRINCIP NEHTOVÉ KOREKTURY Dlouhodobým tlakem jemné síly působit na okraje nehtu, aby došlo k jejich postupnému narovnání.

Délka rovnání je přímo úměrná mnoha faktorem jako jsou: dědičné vlivy, rozsah poškození a příčina, zdravotní stav nehtu a okolní tkáně, obuv, pohybové aktivity, spolupráce a disciplína pacienta.

Obvykle je třeba na aktivaci rovnátka docházet jednou měsíčně po dobu cca 12 měsíců.

Nehtová rovnátka B/S (špony):

Plastové špony  Jsou vhodné k okamžitému použití u vysoce citlivého, bolestivého a zarůstajícího  nehtu. Jsou vyrobeny z umělé hmoty ve tvaru listové pružiny a celou plochou se lepí na nehet. Tato nová metoda výrazně pomáhá klientům.

Kontrola odrůstání, úprava a ošetření nehtu se provádí  1x za měsíc. Pokud tato špona odroste a nehet není ještě zdravý, musí se nalepit špona nová, použitá nelze nalepit opakovaně.

Ošetření má několik výhod: je většinou nebolestivé, netrvá dlouho a nehet se aktivně léčí, postupně se narovnává. Pokud je současně přítomna plíseň nehtu (onychomykóza), musí se léčit také.

Nehtová rovnátka kombinovaná (plast + drátek):Podofix

Podofix aktivní nalepovací špona 3TO je jako zubní rovnátko je jednoduchá a geniální zároveň na všechny korektury zdeformovaných nehtů.

Aktivní nalepovací špona se přizpůsobí tvaru nehtu a bez tahu se nalepí na nehet. Následně se vestavěným drátem utáhne – aktivuje. Tím se okraje nehtu zvednou a ulehčí se nehtovému valu. Vše je naprosto bezbolestné!

Aktivní špona je vyrobena z umělé hmoty ve tvaru listové pružiny a celou plochou se bezbolestně lepí na nehet. Špona pomalu odrůstá s nehtem, nadzvedává nehet a zabraňuje dalšímu zarůstání. Při spojení špony a nehtu je tahová síla rozmístěna po celém nehtu a nevzniká tak tah či tlak na namáhané místo.

Výhody nehtových špon

– podpora přirozeného růstu nehtu

– okamžitý účinek a dlouhodobý výsledek

– nevadí při sportu, při práci, při chůzi

– bezbolestná alternativa bez operace

Doporučuji pro:

– zarostlé nehty

– srolované nehty

– zdeformované nehty

Nepodceňujte problémy se zarůstajícími nehty …